menu

ICEHOTEL ****

od 19 790,- Kč
Laponsko
Poznávací okruhy ~
Hotel
ObjednatPoptat zájezd na míru

Poloha

Ledový hotel Icehotel se nachází ve Švédsku a leží ve staré vesnici Jukkasjärvi ve švédském Laponsku na břehu řeky Torne.

Vybavení hotelu

Ledový hotel je budován každý rok od nuly. První hotel tu byl postaven v roce 1990. Stavební proces začíná v polovině listopadu, kdy se na kovové formy nastříká sněhovými děly sníh. Ledový hotel je tvořen 10 tisíci tunami ledu z řeky Torne a 30 tisíci tunami čistého sněhu. Hotel zabírá více něž 6000 m2. V ledovém hotelu naleznete kromě samotného hotelu i kapli, ledový výstavní sál, kino a také proslulý Absolut ice bar. V baru dostanete pití do skleniček vyrobených také z ledu. V kapli se oddávají novomanželské páry z celého světa. Hotel má ubytovací kapacitu 100 hostů a stojí zde od prosince do dubna. Ledový hotel byl uveden jako sedmý div Švédska.

Vybavení pokoje

V ledovém pokoji je téměř absolutní ticho a to díky 5 – 6 m silným stěnám. Teplota v pokojích se pochybuje okolo - 5 °C, i když venku je až – 40 °C. Interiér je osvětlen svíčkami nebo optickými vlákny. Sociální zařízení je umístněné v dřevěné vyhřívané budově. Můžete si vybrat ze tří druhů pokojů: „Snow room“ je jednoduchý, ale prostorný pokoj se stěnami ze sněhu, bez dekorace. Postele jsou vytvořeny ze sněhu a ledu, s matracemi pokrytými sobí kůží. Sněžné pokoje jsou pro 2-8 osob. „Ice room“ je malé umělecké dílo. Prostorný pokoj se zdobným nábytkem z ledu, dekorace na stěnách a sochy z ledu, působivé osvětlení. Ledové pokoje jsou dvoulůžkové. „Art suite“ je prostorný ledový apartmán, zdoben uměleckými díly z ledu předních světových „ledových umělců“. V místě je také možnost ubytování v „teplých“ kvalitních pokojích hotelového typu.

Sport a zábava

Svůj pobyt za polárním kruhem si můžete zpestřit výletem na saních tažených soby, vyjížďkou po březích řeky Torne se psím spřežením, výletem na sněžných skútrech, procházkou na sněžnicích či rybařením v ledu.

Cena zahrnuje:

* zvolený počet nocí ve vybraném typu pokoje s uvedenou stravou * vstup do ICEHOTELu s možností prohlídky s průvodcem (pouze ve stanovených časech) * pokyny k přežití jak strávit noc v -5°C v angličtině + hotelový diplom

Cena nezahrnuje:

* leteckou přepravu Praha-Kiruna-Praha * privátní transfer z/na letiště + cca 4.290,-Kč/auto/ oba směry / max.4 osoby * pojištění léčebných výloh v zahraničí a storna zájezdu * zapůjčení teplého svrchního oblečení v období listopad-duben (zimní oblečení, boty, kukly a palčáky) Všechny výše uvedené služby na požádání rádi zajistíme.


Vyhledat termín

Termín od Do Počet nocí Strava
Termín odTermín doPočet nocíStravaCena