menu

Vaše ledové dobrodružství právě začíná, většina ledových a sněhových hotelů nabízí řadu atraktivních aktivit a programů, které zaručí, že na tuto jedinečnou "ledovou" dovolenou nikdy nezapomenete!

 

HUSKY SAFARI

Během několika minut získáte cit pro řízení psího spřežení, a než se nadějete, budete sáňkovat přes rozlehlé pláně taženi těmito dychtivými a přátelskými psi. Žádné benzínové výpary, žádné dunění motorů - jen vy a volání divočiny. K dispozici je možnost výběru od 15 minutových husky safari až po celonoční dobrodružství.


SOBÍ SAFARI

Sobí safari je relaxační výlet do přírody, pořádané místními pastevci sobů. Na sobím safari si můžete popovídat s místními obyvateli a být v kontaktu se sámskými obyvateli autentickým způsobem. Nabízíme různé délky safari včetně oběda.


SNOWMOBILE SAFARI


Snowmobile safari je nejrychlejším, nejhlasitějším a nejvíce adrenalinovým způsobem, jak navštívit přírodní scenérie Laponska. Dvouhodinové safari zahrnuje venkovní svačinu, zatímco čtyř hodinové safari zahrnuje oběd připravený na otevřeném ohni. Pro ty, kteří touží po ještě větším zážitku, nabízíme celodenní safari.


JÍZDA NA KONI ČI NA SANÍCH

Zimní jízda na koni jistě stojí za pokus, i bez předchozích zkušeností. Užijte si Finský vánoční čas, který při jízdě na saních ožívá zvláštním způsobem, vychutnejte si pohled zasněžených lesů kolem vás, zvuk cinkání zvonků cinkání a pohodlí teplé deky, kterou budete přikryti.


AURORA HUNTING

Polární záře ve Finsku - tento přírodní jev nabízí vždy impozantním pohled, který ale může být umocněný speciální výpravou – lovem za polární září. Představte si noční dobrodružství na rozlehlých zasněžených pláních, jízdu na saních zapřažených za sobem nebo koněm, na sněžném skútru - nebo dokonce na lyžích.


RYBAŘENÍ NA ZAMRZLÉM JEZEŘE

Co si vyzkoušet rybaření na zamrzlém jezeře s místním průvodcem? Můžete se také zúčastnit hledání a vyprazdňování zimních rybářských sítí s jistě tučným úlovkem. Po obědě připravené na otevřeném ohni, budeme mít možnost projet se skútry a po návratu do hotelu Vám místní šéfkuchař připraví chutnou večeři z Vašeho denního úlovku.


BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ A LYŽAŘSKÁ ŠKOLA

Saariselkä bylo často hodnocena jako jedno z nejlepších světových lyžařských středisek pro běžecké lyžování. Různorodá síť běžeckých tratí má rozpětí téměř 200 km, a asi 30 km tratí je osvětleno. Nabízíme výuku lyžování pro lidi všech věkových kategorií, a ski busy zaručí, že si budete moci vychutnat všechny části rozsáhlé sítě tratí. Lyžařská sezóna je zde dlouhá – běžecké stopy jsou obvykle k dispozici od října až do května.


LYŽOVÁNÍ & SNOWBOARDING

Nejsevernější lyžařské středisko Finska Saariselkä se může pochlubit 15 sjezdovkami různé náročnosti a také Freestyle Parkem.


PLAVBA NA LEDOBORCI

Plavba na ledoborci z města Kemi je jednou z finských nejpopulárnějších atrakcí. V průběhu celodenního výletu budete mít také možnost se ponořit do ledových vod Botnického zálivu, samozřejmě v neoprenovém obleku. Plavby jsou možné od poloviny prosince až do konce dubna.